انجام پایان نامه مدیریت

نوشته شده توسط Super User. دسته : آموزشی-انجام پایان نامه

انجام پایان نامه مدیریت

انجام پایان نامه مدیریت و مهندسی صنایع بدون واسطه با کیفیت تضمینی(گارانتی بازگشت هزینه):

رشته ی مدیریت دارای گرایش های مختلف در سطح ارشد می باشد که همواره دانشجویان این رشته به دلیل حجم بسیار زیاد پذیرش در گرایش های مختلف آن و نزدیکی بسیار زیاد بین گرایش ها، با مشکل انتخاب موضوع مواجه میشوند. یکی از بهترین روش های انتخاب یک موضوع خوب می تواند شامل دو مرحله باشد:

شناسایی حدودی حوزه ی کاری: برای مثال تعیین اینکه موضوع انتخابی در حوزه برند باشد یا حوزه ی مدیریت منابع انسانی یا بررسی عملکرد سازمان.

انتخاب روش مناسب تجزیه و تحلیل داده ها: روش حل در انجام پایان نامه کمک می کند موضوع بعد از تعیین تقریبی حوزه ی کاری مشخص شود

در ادامه سعی می شود متداول ترین روش های تجزیه و تحلیل داده ها را که در پایان نامه های مدیریت به کرات مورد استفاده قرار میگیرد، خدمت شما معرفی کنیم:

مدل سازی معادلات ساختاری:

نرم افزارهای مربوطه : 

AMOS – Lisrel – Mplus – smartPLS – EQS – SAS(proc CALIS) –  STATA (SEM) –R(sem,lavaan, OpenMax), Ωnyx

یکی از قوی ترین و پرکاربردترین روش های انجام پایان نامه مدیریت و مهندسی صنایع روش معادلات ساختاری است که طبق آمار پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران بیش از 3000 هزار پایان نامه با این روش توسط دانشجویان گرایش های مختلف مدیریت (انجام پایان نامه مدیریت بازرگانی در گرایش های بازاریابی، بازرگانی بین المللی، تجارت الکترونیک، مدیریت استراتژیک، بازرگانی داخلی و کارآفرینی؛ انجام پایان نامه مدیریت صنعتی در گرایش های تحقيق درعمليات، توليد و عمليات، مدیریت عملکرد، مدیریت زنجیره تامین، مدیریت کیفیت و بهره وری؛ انجام پایان نامه مدیریت دولتی در گرایش های توسعه منابع انسانی، طراحی سازمان های دولتی، بودجه و مالي عمومي، خط مشي گذاري عمومي، مديريت پيشرفت و توسعه شهری و روستایی، مدیریت تحول، مدیریت رفتار سازمانی، مدیریت بحران، مديريت سازمانهاي دولتي گرايش مالي و اقتصادي، مديريت سازمانهاي دولتي گرايش برنامه ريزي و نظارت؛ انجام پایان نامه مدیریت تکنولوژی گرایش های نواوري تكنولوژي، انتقال تكنولوژي، استراتژيهاي توسعه صنعتی، سیاست های تحقیق و توسعه؛ انجام پایان نامه مدیریت مالی در گرایش های مدیریت مالی، مهندسي مالي و مديريت ريسك، بانكداري، بيمه، مستغلات، تامين مالي و سرمايه گذاري در نفت وگاز؛ انجام پایان نامه مدیریت كار آفريني در گرایش های كسب و كار جديد، فناوری، گردشگری، خدمات کشاورزی، فناوری اطلاعات، سازمانی، بین الملل، بخش عمومی، توسعه، آموزش و ترويج كارافريني، كسب وكارالكترونيكي؛ انجام پایان نامه مدیریت منابع انسانی در گرایش های مدیریت منابع انسانی اسلامی، مدیریت منابع انسانی بین الملل، عملكرد و بهره برداري منابع انسانی، مدیریت استراتژیک منابع انسانی؛ انجام پایان نامه مديريت حمل و نقل دريايي بين قاره¬اي، انجام پایان نامه مدیریت بازرگاني دريايي، انجام پایان نامه مدیریت اجرایی و مديريت كسب و كار(MBA) و مدیریت امور شهری و مدیریت آموزشی) و انجام پایان نامه مهندسی صنایع(بهينه سازي سيستمها، مديريت نوآوري و فنّاوري، سيستمهاي سلامت، سيستمهاي اقتصادي اجتماعي، آينده پژوهي، سيستمهاي مالي، لجستيك و زنجيره تامين، مديريت پروژه) انجام شده است.

با این وجود، تعداد زیادی از این دانشجویان می توانند علاوه بر معادلات ساختاری، از روش های ساده تر مانند انواع همبستگی ها بخصوص همبستگی پیرسون و اسپیرمن، رگرسیون، تحلیل مسیر(این روش ها را می توان همچنین در نرم افزار spss نیز انجام داد) نیز استفاده کنند. برای جمع آوری داده ها در روش معادلات ساختاری باید از پرسشنامه طیف لیکرت (به طور معمول 5 تایی) استفاده کرد.

در نهایت باید توجه داشت که روش معادلات ساختاری هرچند قدرتمندترین روش در تحلیل همبستگی های چندگانه است، اما در اجرای مدل اگر بخوبی اصول نگارش پرسشنامه و جمع آوری داده ها رعایت نشود، در اغلب مواقع مدل با مشکل همگرایی داده ها و رسیدن به خروجی مطلوب مواجه خواهد شد.

خیلی از دانشجویان از این بابت که این روش نسبتا دشوار است، تصور میکنند که ممکن است در جلسه دفاع با مشکلات مختلف مواجه شوند (از لحاظ یادگیری و جمع آوری داده). موسسه مشاوران ایران به جهت اطمینان به این دانشجویان به دو روش به انها کمک می کند:

 آموزش کامل در جهت جمع آوری درست داده ها: به این منظور دپارتمان تخصصی مشاوران ایران به شما این اطمینان را می دهد تا شما را از بابت جمع آوری داده بی نیاز ساخته و علاوه بر این تضمین میکند که  تمام نتایج مورد نیاز را بتوانید دریافت کنید.

فیلم آموزشی : آموزش تخصصی مختص پایان نامه شما به منظور درک عمیق روش انتخاب ارائه می شود.

به این منظور مدل ساختاری مربوط به توضیحات گفته شده را ارائه می کنیم:

•تحلیل‌های آماری پیشرفته

•تحليل با نرم‌افزار SPSS

•تحليل با نرم‌افزار SAS و JMP

•مدل‌سازی معادلات ساختاري Lisrel، Amos و SmartPLS

•طراحی پرسشنامه

•بررسی روایی و پایایی پرسشنامه

•مشاوره در انتخاب روش آماری مناسب

•محاسبه حجم نمونه با استفاده از روش‌های مختلف و نرم‌افزار NCSS&PASS

داده کاوی و یادگیری ماشینی

با رشد بیش‌از اندازه پایگاه‌های داده و افزایش روزبه‌روز حجم داده‌های موجود در سازمان‌های مختلف، نیاز به خلق روشی برای استفاده و به کار درآوردن این داده‌ها جهت بهبود فرآیندهای موجود احساس می‌شود. لذا فرآیندی برای این عملیات به وجود آمد که از داده‌های موجود اطلاعات را بیرون می‌کشد. این فرآیند کشف دانش نامیده می‌شود که داده‌کاوی را در ضمن خود جای‌داده است.

با توجه به اینکه جمع‌آوری و نگهداری داده‌ها سخت و هزینه‌بر می‌باشد، به همین دلیل استفاده‌ی کاربردی و کشف دانش از آن‌ها به‌صرفه به نظر می‌رسد. داده‌کاوی عبارت است از، اقتباس یا استخراج دانش از مجموعه‌ای از داده‌ها، به عبارت بهتر یک فرآیند است که با استفاده از تکنیک‌های موجود، دانش را از داده‌های ذخیره‌شده استخراج می‌کند. داده‌کاوی از ساخت مدل‌های تحلیلی، دسته‌بندی و پیش‌بینی اطلاعات و ارائه‌ی نتایج با استفاده از ابزارهای مرتبط استفاده می‌کند. این کشف الگوها و تحلیل‌ها نیاز به یک سری پیش‌پردازش جهت آماده‌سازی داده‌های پایگاه داده دارد؛ و درنهایت به یک دانش کشف‌شده ختم می‌شود که از داده‌های خام غیرقابل فهم می‌باشد. درواقع داده‌کاوی، کشف خودکار مدل و الگو از داده‌ها است.

داده‌کاوی، تلفیقی از دانش آمار، پایگاه داده، یادگیری ماشین (Machine learning)، شیوه‌های بصری سازی (Visualization method)، الگوریتم‌ها و تشخیص الگو و دیگر قواعد می‌باشد. داده‌کاوی نقاط ضعف تحلیل داده‌های سنتی مانند کار با حجم عظیم داده‌ای، داده با ابعاد بالا و پیچیدگی زیاد را تا حدودی برطرف می‌کند و کاربردهای پیچیده‌تری را در اختیار قرار می‌دهد.

از انجایی¬که یکی از پرکاربردترین روش های مورد استفاده در علم مدیریت و مهندسی صنایع روش های داده کاوی است، موسسه مشاوران ایران جهت انجام پایان نامه مدیریت و مهندسی صنایع از انواع نرم‌افزارهای R، Matlab، SPSS modeler(clementine)، Rapidminer، Weka برای انجام روش های پیش‌پردازش و آماده‌سازی داده‌ها، طبقه‌بندی، خوشه‌بندی، رگرسیون، کاهش ابعاد، تشخیص داده¬های پرت، کاوش قواعد وابستگی، خوشه‌بندی هوشمند و انواع شبکه‌های عصبی MLP، RBF، SOM، Hopfield، GMDH و LVQ و انتخاب ویژگی یا Feature Selection و ... استفاده می¬کند.

اقتصادسنجی و ابزارهای مالی

همچنین موسسه مشاوران ایران به منظور انجام پایان نامه مدیریت مالی در گرایش های مدیریت مالی، مهندسي مالي و مديريت ريسك، بانكداري، بيمه، مستغلات، تامين مالي و سرمايه گذاري در نفت وگاز؛ انجام پایان نامه مهندسی صنایع (سيستمهاي مالي) از ابزارهای تحلیل و پیش‌بینی سری‌های زمانی با روش‌های تک متغیره و چند متغیره، مدل‌سازی روابط بلندمدت و کوتاه‌مدت متغیرها، بررسی اثر شوک و سرریز تلاطم متغیرها و ... با کمک نرم‌افزارهای Eviews، Stata، Microfit، Minitab، Limdep، SAS، Nlogit و R ، تحلیل‌های اقتصادسنجی OLS، پانل ديتا و پانل ديتا ديناميک و GMM و معادلات رگرسيوني FMOLS و DOLS و ... ، بهینه‌سازی سبد سهام با استفاده از روش‌های بهینه‌سازی کلاسیک و هوشمند بهره می گیرد.

ابزارهای کنترل کیفیت آماری

موسسه مشاوران ایران به منظور انجام پایان نامه مهندسی صنایع در حوزه کنترل کیفیت آماری و مدیریت کیفیت از طراحی و تحلیل آزمایش‌ها با نرم‌افزارهای Minitab و Design Expert و ...، کنترل کیفیت آماری با نرم‌افزارهای R، Minitab و ...، سیستم مدیریت یکپارچه (IMS)، سیستم مدیریت بهداشت، ایمنی و محیط‌زیست (HSE-MS)، تجزیه‌وتحلیل خطا و اثرات ناشی از آن (FMEA)، مدل تعالی سازمانی EFQM و گسترش عملکرد کیفیت یا گسترش کارکرد کیفی (QFD) بهره می گیرد.

 

ابزارهای تحقیق در عملیات

موسسه مشاوران ایران به منظور انجام پایان نامه در حوزه های حل مسائل زمان‌بندی موازی، مدیریت زنجیره تأمین (SCM)، مسیریابی خودرو (VRP)، زمان‌بندی پروژه با محدودیت منابع (RCPSP)، قابلیت اطمینان شبکه‌ها، طراحی چیدمان، مکان‌یابی هاب، بهینه‌سازی چندهدفه و بهینه‌سازی مقید و کنترل موجودی از مدل‌سازی و کد نویسی با Gams، Matlab و Lingo، و همچنین الگوریتم ژنتیک، ازدحام ذرات، مورچگان، رقابت استعماری، کرم شب‌تاب، تبرید، جستجوی ممنوع، شبیه‌سازی تبرید، فرهنگی، جستجوی هارمونی، کلونی زنبور مصنوعی، زنبورها، تکامل تفاضلی، بهینه‌سازی علف هرز مهاجم، بهینه‌سازی مبتنی بر جغرافیای زیستی، بهینه‌سازی مبتنی بر و یادگیری، بهینه‌سازی جهش قورباغه بهره می گیرد.

همچنین روش های تحلیل پوششی داده‌ها یا DEA در ارزیابی عملکرد جایگاه ویژه ای دارد.

 

ابزارهای مدیریت پروژه

موسسه مشاوران ایران به منظور انجام پایان نامه در حوزه های برنامه‌ریزی و کنترل پروژه و مدیریت پروژه بر اساس استاندارد PMBOK از نرم‌افزار MSP، 6P، Excel و ارزیابی اقتصادی پروژه‌ها با استفاده از نرم‌افزار COMFAR III و در نهایت مدیریت ریسک با نرم‌افزار Oracle Primavera PertMaster بهره می گیرد.

 

شبیه سازی

موسسه مشاوران ایران به منظور انجام پایان نامه در پویایی سیستم(سیستم دینامیک) از نرم‌افزار Vensim و برای شبیه‌سازی پیشامد گسسته  از نرم افزار Arena و ED بهره می گیرد.

 

رویکرد فازی و تصمیم گیری چند معیاره

رویکرد فازی در علم مدیریت کاربردهای فراوانی دارد. بسیاری از دانشجویان کارشناسی ارشد مدیریت و مهندسی صنایع از انواع روش¬های مختلف تلفیقی با علم فازی در جهت انجام پایان نامه خود بهره می برند. در ادامه، روش¬های مختلفی که می¬توان انها را در پایان نامه های مدیریت با منطق فازی ترکیب کرد، مورد اشاره و بررسی قرار میگیرند:

تکنيک دلفي فازي

سیستم‌های خبره فازی

طراحی سیستم‌های فازی عصبی یا ANFIS

مدل‌های تصمیم‌گیری چند معیاره فازی شامل

تحلیل سلسله مراتبی فازی (FUZZY AHP)

فرآیند تحلیل شبکه ای فازی (FUZZY ANP)

تاپسیس فازی (FUZZY TOPSIS)

دیمتل فازی (FUZZY DEMATEL)

ویکور فازی (FUZZY VIKOR)

الکتره فازی (FUZZY ELECTRE)

سوات فازی (FUZZY SWOT)

گسترش كاركرد كیفی فازی (FUZZY QFD)

ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ رﯾﺰی ﺧﻄﯽ ﻓﺎزی(FUZZY LINEAR PROGRAMMING)

نقشه شناختی فازی (FCM)

کوپراس فازی (FUZZY COPRAS)

فریمن فازی

برنامه ریزی چندهدفه فازی

ماتریس پورتفولیوی فازی

رگرسیون فازی

شبکه فازی(FUZZY NETWORK)

 

در ادامه عنوان چند نمونه پایان نامه اورده میشود:

انجام پایان نامه مطالعه و اجراي تكنيك QFD با استفاده از تئوري فازي در شركت ....

استفاده از منطق كنترل فازي ﴿FLC﴾ براي محاسبه مقدار اقتصادي سفارش ﴿EOQ﴾

اولويت بندي اقدامات استراتژيك سازما ن هاي مشتري محور با تلفيق AHP و QFD با متغير فازي

انتخاب پرتفوي با استفاده از تئوري تصميم گيري گروهي فازي

تحليلي بر موانع توسعه پايانه هاي فروش ﴿POS﴾ بانك كشاورزي استان يزد با رويكرد MADM فازي

الويت بندي روشهاي كاهش تلفات برق در شركت ..... بر اساس مدل AHP فازي

تحليلي بر چالش هاي شركت هاي كوچك و متوسط ﴿ SME ﴾ ايران در مواجهه با جهاني شدن با رويكرد MADM فازي

ارزيابي عملكرد بانك صادرات خراسان جنوبي در فرايند مديريت ارتباط با مشتري ﴿ CRM﴾ با رويكرد ﴿ BSC ﴾ فازي

ارائه يك مدل تركيبي ANP، QFD, BGP جهت افزايش رضايت مندي مشتريان از محصولت سازمان با رويكرد فازي

تعيين الگوي بهينه تخصيص اعتبارات و تسهيلات بانكي به كمك منطق فازي با لحاظ شرايط ريسك

 

 

همچنین خدمات نگارش و ترجمه متون آکادمیک موسسه مشاوران ایران به شرح زیر می باشد:

•ویراستاری، ویرایش و صفحه‌آرایی پایان‌نامه با نرم‌افزار Word

•نگارش متون علمی در LaTeX

•مدیریت منابع و مراجع علمی با استفاده از نرم‌افزار Mendeley و EndNote

•تهیه فایل پاورپوینت ارائه دفاع

•ترجمه متون تخصصی

 

 

 

 

 

Pin it