آموزش نرم افزار پروتئوس(Proteus)

نوشته شده توسط Super User. دسته : آموزش نرم افزار

انجام پایان نامه کارشناسی ارشد برق با نرم افزار پروتئوس(Proteus)

انجام پایان نامه کارشناسی ارشد برق

در این مقاله میخواهیم به یکی از بهترین نرم افزارها که به ما در انجام پایان نامه کارشناسی ارشد برق و تمام پایان نامه هایی که نیاز به شبیه سازی الکترونیکی دارند بپردازیم. همان طور که قبلا گفتیم برای انجام پایان نامه کارشناسی ارشد نیاز به مهارت های ویژه ای دارید که در رشته مهندسی برق باید تسلط کامل بر نرم افزار های شبیه ساز مثل پروتئوس داشته باشید. پروتئوس نرم افزاری که هر مهندس برق و الکترونیک باید نحوه استفاده از آن را یاد داشته باشد باشد!

منبع: تیم تحقیقاتی مشاوران ایران

مشاور ایران ، همگام شما در انجام پایان نامه کارشناسی ارشد 

آموزش نرم افزار پروتئوس

 نرم افزار پروتئوس ( Proteus full version ) قوی ترین نرم افزار شبیه سازی الکترونیک می باشد که ۹۰%کارایی بالای آن در شبیه سازی IC های قابل برنامه نویسی یا همان میکروکنترلر ها از جمله میکرو کنترلر های avr , fpga pic می باشد . تمامی افرادی که کمی با الکترونیک آشنا باشند این نرم افزار را به خوبی می شناسند و نیازی به معرفی ندارد . نرم افزار Proteuse دارای ۲بخش می باشد . بخش اول طراحی مدار ها و شبیه سازی آن و بخش دیگر طراحی پشت فیبر برای مدار ها .

نرم افزار Proteuse در نسخه جدید المانهای زیادی اضافه کرده ، همچنین سرعت اجرای برنامه های در این نسخه افزایش بسیار زیادی پیدا کرده است . این برنامه به خاطر شبیه سازی فوق العاده قوی و دارا بودن تمامی IC های قابل برنامه ریزی معروف شده است . اگر تا حالا این برنامه را امتحان نکرده اید حتما تهیه کنید و با این برنامه قدرتمند آشنا شوید . همچنین در این نسخه خاصیتی اضافه شده که در صورت نصب بودن آخرین نسخه درایور کارت گرافیک شما برنامه نمایش المانها را بصورت بسیار زیبا و شیشه ای به شما نمایش می دهد. اکثر باگ ها و اشکلات برنامه برای نصب در ویندوز ۷و ویستا نیز رفع شده است .

 

چه کسانی از نرم افزار Protuse استفاده می کنند :

* از Proteus تمامی کسانی که می خواهند مداری را طراحی کنند استفاده می کنند .

* از Proteus اساتید الکترونیک برای آموزش به هنرجویان خود استفاده می کنند .

* از Proteus مهندسان برای تست مدار های خود استفاده میکنند .

* از Proteus برای شبیه سازی مداراتی که آی سی های قابل برنامه ریزی( مثل ۸۰۵۱) در آنها وجود دارد ، استفاده می کنند .

* از Proteus برای بدست آوردن پشت فیبر مدار چاپی استفاده می کنند .

* از Proteus برای طراحی کیت های چند لایه استفاده می کنند .

* از Proteus برای صدها کار دیگر که دانشجویان رشته های برق و الکترونیک از آن استفاده می کنند

 

Pin it